Ze względu na wiele ponurych dni w jesieni i w ciągu zimy, zbyt wczesne zakładanie inspektów nie jest wskazane i dlatego najwłaściwszą porą do rozpoczęcia uprawy jest styczeń.
W pierwszych dniach stycznia zakładamy inspekt na rzodkiewkę. Po wygrzaniu się obornika i uregulowaniu temperatury nie przekraczającej +30° C. przystępujemy do obsiewu. Pod rzodkiewkę wysiejemy mieszaninę marchwi, pietruszki i kopru, w równych częściach. Takiej mieszaniny użyjemy 12 gram na 5 okien. Selery podsiewać będziemy same po 12 gram na 6 okien, a na to dopiero wysiejemy rzodkiewkę 12 gram na 5 okien – rzutem lub rozkładając po 360 ziaren pod okno. Drugi sposób jest o tyle lepszy, mimo tego, że zajmuje więcej czasu i jest żmudny, to unika się zbyt gęstego siewu, ułatwia roślinom swobodny wzrost i oszczędza nasiona. Nasiona należy przyklepać deseczką, aby je dobrze wgnieść w ziemię, po czym całą powierzchnię przykrywamy piaskiem na 2 centymetry grubości. Zasiewu nie trzeba podlewać nie trzeba, gdyż ziemia w tej porze jest dostatecznie wilgotna. Obsiany inspekt nakrywamy oknami i matami oczekując na wzejście rzodkiewki. Aby pod oknami nie zbierało się zbyt dużo pary uchylamy okna. Gdy tylko rzodkiewka zacznie wschodzić, przewietrzamy obficie inspekt, aby nie dopuścić jej do wybiegnięcia. Nawet na noc mimo mrozu na dworze należy okna pozostawiać uchylone, otwór można tylko starannie zasłonić matą. W dzień w razie odwilży przewietrzamy mocno, a o ile pokazałoby się słońce trzeba okna podnieść na jeden ząb podpórki. Tak postępować będziemy dopóki inspekt nieco się oziębi a rzodkiewka wyda naturalne liście, od tej dopiero chwili można przewietrzanie ograniczyć, a w razie większego zimna nawet okna opuścić, bo w ochłodzonym inspekcie minie obawa wybiegnięcia rzodkiewki.
W 5-tym tygodniu od zasiewu rzodkiewka dorośnie wielkości małego orzecha tureckiego. W ciągu dwóch tygodni skończy się zbiór rzodkiewki, wtedy należy starannie oczyścić marchew z zielska, podlać i przewietrzając coraz mniej, czekać na podrośnięcie kopru, co nastąpi w pierwszej połowie kwietnia. Po usunięciu kopru, marchew z pietruszką dostaną więcej miejsca, a ponieważ w tej porze nastaną dni słoneczne to wkrótce i pietruszkę zaczniemy usuwać wiążąc w małe pęczki. Marchew sama będzie szybko dorastać i w ciągu maja zostanie zebrana. Po oczyszczeniu inspektu czas akurat będzie na wysadzenie komputowych melonów lub ogórków.